BAĞLAMA DUALARI

Erkeğe Kızları Aşık Etme Büyüsü

Bir delikanlı evlenmek için çetinlik gösterir, kız beğenmezse, yakınları ona güzel bir büyü yaptırır. Bunu erkek kesinlikle bilmez. Kimi cincilere göre, böyle erkeklerde büyük gönüllülük, kimilerine göre de ‘’cin uyuşmazlığı’’ vardır. Genellikle, yakışıklı, gösterişli olan böyle erkekleri güzel kadınların, kızların cinleri çepeçevre sarmış, onun gözünden kararını almışlardır. Onun kız beğenmeyişinin tek nedeni budur.
Kız beğenmeyen erkeğin giysilerinden birkaç iplik çalınır. Bunu erkeğin yakını olan bir yaşlı kadın yapar. Çalınan ipliklerden başka çevrede bulunan güzel kızların saçlarından birer ikişer tel alınır. Bunu da kızlara yakın olan, güvenilir bir kadın becerir. Kızlarda saçlarından tel alındığını bilmemelidir. Bunu sağlamak için de, başlarını taradıkları sıra beklenir, saçlar o sırada alınır.
İşi üzerine alan kimse ipliklerle saçları cinciye götürür. Cinci, başka başka kızlardan alınan saçları ipliklerle, ayrı ayrı bağlar. Bağlarken de yetmiş bir ‘’ya rahman’’ söyleyip saçlara üfler. Bundan sonra ‘’bismihi subhanehu’’ diyerek bütün saçlarla iplikleri tek bağ durumuna getirir, bir mumla ortadan yapıştırır. Erkeğin adını anarak yedi kez ‘’hubbu’l-cemile’’ söyler, yere tükürür. Ocaktan bir kor alıp toprağın üzerine koyar, saç bağını onun çevresinde yedi kez döndürüp ‘’ihraku bular haza kalbihi, ya settar’’ söyler, kora üfler. Yanlış bir Arapçayla ‘’ey gizleyen tanrı bu gönlü ateşte yak’’ anlamına geln bu sözler erkeğin gönlünü güzellerin ateşiyle yakmak için söylenen bir dua niteliğindedir. Bundan sonra, cinci, üç rekat namaz kılar, selam vermez, yalnız ‘’ya cin, cenne cenne cenne’’ der, sağa sola üfler. Saçların oluşturduğu bağı küçük yumak biçimine sokar, erimiş muma batırıp çıkarır. Erkeğin adını, güzelleri sevmesini söyleyip mumlu yumacığı üç kat muşambaya, muşambayı üç kat yeşil beze sarıp, erkeğin adını oluşturan harflerin sayısınca dikişle diker. Kendisine başvurana verir. O da, bunu, erkeğin evinin kapısının eşiğinin altına gizler. Erkek bunun üzerinden yedi gün geçince, güzel sevmeye başlarmış.
Bu işle kızlar içinde yapılabilir. Gene araya bir güvenilir kadının aracı olarak girmesi, işin cinci ile arasında kalması gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı