Kategori arşivi: KORUNMA DUALARI

Eski eşinden kurtulmak için dua

Bu dua aşk acısı çeken arkadaşlarımıza tavsiyemdir. Yüce Tanrı gerçeklik olan aşklara etki eder. Onlara hayırlı hayatlar bağışlar. Siz hiçbir vakit ne olursa olsun isyan etmeyip Tanrı dua etmelisiniz. Size tavsiye uygulamamı anlatayım.
üzel müşterek şekilde boy abdesti alırız.2 rekat sessiz müşterek yerde yalnız bulunmak kaydıyla namazımızı şu şekilde kılarız . geçmiş zaman hacet namazı diye maksat ederiz sonrada 1.rekatta müşterek fatiha,1 amenerresuluyu olkuruz . hemen sonra 2.rekata kalkınca tekrardan müşterek fatiha 3 ihlası şerifi kayırıcı arkaya okuruz . bu şekilde 2 rekat namazı tamamlarız . 2. niyeti böyle yaparız..yarabbi şu arzu etmiş olduğum şahsın muhabbeti vs.diyerek..ondan hemen sonra aşağıda belirtmiş olduğum duayı okunuşu diğerlerini şu sıra ile okuruz.1 ayetel kürsi 3 ihlası şerif 3 salavatı şerife.yasini şerifi okumaya başlarız.1.mübine gelince aşağıda belirtmiş olduğum duayı 3 defa okuruz.2.mübine gelince tekrardan 3 deafa okruz.bu işlemi 7. mübine kadar devam ettiririz . şayet bu üçlü okumadan müşterek sonuç alamadık ise aynı terkibi tekrardan tazeleriz.bu defada 7 sefer bu duayı tekrarlayarak okuruz . şayet bu da sonuç vermez ise duayı 40 defa okuruz . okunuşu neticesini alarak sevindirici sonuçlar alırız . gösterişli müşterek işlemdir ancak sonuç sevindiricidir.okunacak dua budur…..bismillahirrahmanirrahim.menyeşfa şefaaten haseneten yekunlehu nasibün minha. . okunuşu men yeşfa şefaaten seyyieten yekun lehu kiflün minha.vekanallahu ala külli şeyin mukıta..veiz huyyitüm bi tehiyyetün fe heyyu bi ahsene minha.evruddu ha,innallahe kane ala külli şeyin hasiba..allahu lailahe illa huve la yecme anneküm ila yevmil kıyameti la reybe fiyh okunuşu men esdek minellahu hadisa…duası bu arkadaşlar okunuşu kaynakta en son diyorki bu işlem neticesinde ol kimsenin o şahsı görmeden sabrı okunuşu kararı kalmaz behemal görmek isterse .ol kimse zindan içerisinde olsa bile görmek isterse .temizliğe gayet dikkat edilmelidir.bu işlemi 3 gün 3 sefer okuya 3gün 7 sefer okuya 3 gün 40 sefer okuya.bu işlemleri yapan kimse vallahil azim zincire vurulan olsa dahi yanına gelir…mücerreptir .

[Digg] [diigo] [Facebook] [Google] [Twitter]

Koruma Büyüsü Etkili

Bu mübarek hizbi okuyan kimse, her türlü bela ve kötülüklerden emin olur ve korunur. İnsanların yanında heybetli olup, herkes tarafından sevilir ve sayılır.
Bu hizbi okumanın şekli: Pazartesi ve Cuma gecesi yirmibir (21) defa olmak üzere haftada iki kez okunur. Hizbe başlamadan önce Kizbere, Günlük ve Sakız ile buhurlarsın. Buhurlarkende hizbi okumaya başlarsın. Önce semaya, sonra yere bakıp, Şeyhini düşünerek göz önüne getirirsin. Daha sonra 21 defa hizbi okuyup, okumanı tamamlarsın. Bu ameli her hafta Pazartesi ve Cuma geceleri yaparsın.
Okunacak Hizbi şerif budur :

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ لاَاِلَهَ اِلاَّ اللهُ الْخَالِقُ اْلاَكْبَرُ لاَطَاقَهَ لِمَـخْلُوقِ مَعَ قُدْرَةِ الْـخَالِقٍ اَللَّهُمَّ اِنَّا فِى حِمَايَتِكَ وَتَحْتَ لِوَائِكَ فَاحْمِنَا بِـحِمَاكَ وَانْشُرْ عَلَيْنَا لِوَائِكَ وَاصْرِفْ عَـنَّا بِلاَئَكَ النَّازِلِ مِـنَ السَّمَاءِ وَالْمُنْتَشِرُ مِـنَ اْلاَرْضِ فَاِنْ تَوَلَّوْا فَقُلْ حَسْبِىَ اللهُ لاَاِلَهَ اِلاَّهُوَ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَهُوَرَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمٍ اَللَّهُمَّ يَامَنْ جَعَلَ نَبِيًّا مُحَمَّدٍ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ بِالْمُؤْمِنِينَ رَؤُفًا رَحِيمًا اِجْعَلْ هَذَا الْعَالَمِ رَؤُفًا رَحِيمًابِى وَذَلِّلْهُ لِى وَمَكِّنِّى مِنْ نَاصِيَتِهِ وَمَجَامِعِ قَلْبِهِ بِخَفِىِّ لُطْفِ اللهِ بِجَمِيلِ سِتْرِ اللهِ دَخَلْتَ فِـى كَنَفِ اللهِ وَتَـحَصَّنْتُ بِاَسْمَـاءِ اللهِ وَتَشَفَّعَتْ بِرَسُولِ اللهِ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمْ بِدَوَامِ مُلْكِ اللهِ بِلاَحَوْلَ وَلاَقُوَّةَ
اِلاَّبِاللهِ الْعَلِىِّ الْعَظِيمُ يَاهٍ يَاهٍ يَاهٍ اَهِيلٍ اَهِيلٍ اَهِيلٍ اَهْيَاشٍ اَهْيَاشٍ اَهْيَاشٍ حَجَبْتُ نَفْسِى بِحِجَابِ اللهِ وَمَنَعْتُهَا بِآيَاتِ اللهِ وَبِالاَْيَاتِ الْبَيِّنَاتِ وَبِحَقِّ مَنْ يُحْيِى الْعِظَامَ وَهِـىَ رَمِيمٌ جَبْرَائِيلْ عَنْ يَمِينِى وَاِسْرَافِيلْ عَنْ يَسَارِى وَسَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ اِمَامِ وَعَصَى مُوسَى فِى يَدِى فَمَنْ رَآنِى هَابَنِى وَخَاتَمَ سُلَيْمَانِ ابْنِ دَاوُدْ عَلَيْهِمَا السَّلاَمُ عَلَى لِسَانِى فَمَنْ خَاطَبَنى قَضَيْتُ وَنُورُ يُوسُفْ عَلَى وَجْهِى فَمَنْ رَآنِى يُحِبُّنِى وَاللهُ مُحِيـطٌ بِى وَهُوَ الْمُسْتَعَانٌ وَلاَحَوْلَ وَلاَ قُوَّةَ اِلاَّ بِاللهِ الْعَلِىِّ الْعَظِيمُ اَللَّهُمًَّ صَـلِّ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ نَبِيِّى الرَّحْمَةِ وَكَاشِفُ الْغُمَّةِ وَعَلَى آلِهِ وَصَحْبِهِ اَجْمَعِينَ قَالَ رَجُلاَنِ مِـنَ الَّذِينَ يَخَافُونَ اَنْعَمَ اللهُ عَلَيْهِمَا ادْخُلُوا عَلَيْهِمُ الْبَابَ فَاِذَا دَخَلْـتَمُوهُ
فَاِنَّكُمْ غَالِبُونَ وَعَلََى اللهِ فَتَوَكَّلُوا اِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنِينَ

Bismillahirrahmanirrahim. La ilahe illallahül halikul ekberu la takahe li mahluki mea kudretil halıkın Allahümme inna fi himayetike ve tahte livaike fahmina bihimake venşur aleyna livaike vasrif anna bilaeken nazili mines sema-i vel münteşiru minel ardı. Fein tevellev fekul hasbiyallahü la ilahe illa huve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azim. Allahümme ya men ceale nebiyyen Muhammed in sallallahü aleyhi ve selleme bil mü’minine raufen rahiman ical hazal alemi raufan rahimen bi ve zellilhüli ve mekkenni min nasiyetihi ve mecamiı kalbihi bi hafiyyi lütfillahi bi cemili sitrillahi dehaltü fi kenefillahi ve tehassantü bi esma-illahi ve teşeffeatbi rasülillahi sallallahü aleyhi ve sellem. Bi devami mülkillahi bi la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim. Yahin Yahin Yahin Ehilin Ehilin Ehilin Ehyaşin Ehyaşin Ehyaşin hacebtü nefsi bi hicabillahi ve mena’tüha bi Ayatillahi ve bil Ayatil beyyinati ve bi hakki men yuhyil izame ve hiye ramim. Cebrail an yemini ve İsrafil an yesari ve seyyidina Muhammed’in sallallahü aleyhi ve selleme emami ve asa Musa fi yedi femen raaniha beni ve hateme Süleyman ibni Davud aleyhimesselamü ala lisani femen hatabeti kadaytü ve nuru Yusuf ala vechi femen raani yuhıbu ni vallahü muhitünbi ve hüvel müstean. Vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim. Allahümme salli ala seyyidina Muhammed’in nebiyyir rahmeti ve kaşifül ğummeti ve ala alihi ve sahbihi ecmeine kale raculani minellezine yehafüne enamellahü aleyhimed hulü aleyhimül babe feiza dehaltümühü fe inneküm ğalibün. Ve alallahi fetevekkelü in küntüm mü’minin.

[Digg] [diigo] [Facebook] [Google] [Twitter]

Gebelere okunması gereken dua

Hamileler için okunan çok özel bir duadır.Hamileliğin 3.ayı:
• perşembe ve cuma günleri ali imran süresini oku. sonra 140 salâvat getir.
• namazlardan sonra elini karnının üzerine koy ve salâvat getir. her hafta buğday, et ve süt al.
• sabahları biraz bal ye. hergün aç karnına 1 adet elmaya ayetelkürsüyü oku ve ye 9 ay boyunca devamlı yapabileceğin genel tavsiyeler

1-hep abdestli olmaya çalış. özellikle yemek yerken.
2-bütün günahlardan korunmaya bak.
3-elinden geldiğince müstehap olan şeyleri yapmaya çalış.
4-geceleri aynaya bakma.
5-sinirlenme. huzurlu ve sakin ol.
6-kuran dinlemeye ve okumaya çalış.
7-namazlardan sonra 34 allahuekber,33 elhamdulillah ve 33 defa subhanallah de.
8-sulu ve sağlam bir nara 40 defa yasin süresini oku. bir anda okumayabilirsin. mesela kaç günde 1 haftada oku. hatta eşin de okuyabilir. sonra o narı ye. rivayetlerde 40 gün ve 40 kez yapılan ameller faziletlidir. unutma 9 ay boyunca yapacaksın bunları.
9–1 elmaya 40 defa yusuf süresini oku.
10-en az 40 gece kılabilirsen gece namazı kıl.
11–40 cuma günü cuma guslü al. cuma namazı okumadan her cuma cuma guslü ya da işe gitmeden sabah hemen al guslü niyet ederken de cuma guslüne niyet et. bunu 40 cuma boyunca yap. genel olarak hamilelilik dönemi 40 hafta. ve hadisler de diyor ki:40 cuma guslü alan kabir azabından kurtulur.
12-hamilelik boyunca 1 kere de olsa kuran hatim et.
13-hergün sabah namazından sonra 50 defa ihlâs süresini oku.
14-hergün sabah namazından sonra 50 defa kadir süresini oku.
15-hergün 140 defa salâvat getir.
16-namazlardan sonra 70 defa estağfirullahe ve etube ileyh de ve tövbe et.
17– 40gün boyunca aç karnına kuru üzüm ye. hergün 21 adet kuru üzüm ve her kuru üzüm yerken besmele çek. yani 21 kuru üzüme 21 besmele.
18-bebek hareket ettiği her an elini karnının üzerine koy ve salâvat getir ve ihlâs süresini oku.
19-allahı çok düşün.
20-insanlara yardım et.
21-mümin insanların yüzüne bak.
22-gıybetten ve yalandan uzak dur.
23-namazını vaktinde kıl.
24-devamlı allah allah diye zikirde bulun.
25-eğer evladının sabırlı olmasını istiyorsan elini karnının üzerüne koy ve asr süresini oku.
26-evladına hayırlı bir isim koy ve daha karnındayken elini karnının üzerine koy ve ismiyle ona hitap et. unutma çocuğun anne baba üzerindeki hakkı anne ve babanın ona hayırlı bir isim vermeleridir.
27-enbiya süresini okumak evladın salih bir evlat olmasına yardım eder.
28-eğer anne ve babanın çocukla çok iyi bir ilişkisi, bağı, diyolağu olmasını istiyorsan çocuk doğmadan anne ve baba evlatlarıyla konuşmalılar ve çocuk doğduktan sonra bu seslere aşina olacaktır.
29-hamilelik esnasında düzenli beslenme ve temizliğe çok önem verilmelidir.—

[Digg] [diigo] [Facebook] [Google] [Twitter]

Nazar Değdiren Gözlerden Korunma Duası

يا عزيزاً لا يُضام يا لطيفاً لا يُرام يا قيوماً لا يَنام يا دائماً لا يفوت يا حيّاً لا يموت يا ملكاً لا يزول يا باقياً لا يفنى يا عالماً لا يجهل يا صمداً لا يُطْعم يا قويّاً لا يَضْعُف سبحانك يا اله الا انت الغوث الغوث خلّصنا من النار

Ya Azizen la yudamu, ya Latifen la yuramu, ya Kayyumen la yenamu, ya Daimen la yefutu, ya Hayyen la yemutu, ya Meliken la yezulu, ya Bakiyen la yefna, ya Alimen la yechelu, ya Sameden la yut’amu, ya Kaviyyen la yad’ufu. Subhaneke ya ilahe illa ente el-gavsa el-gavsa hallisna mine’n-nar.

[Digg] [diigo] [Facebook] [Google] [Twitter]

Kendini Kötülüklerden Koruma Duası

Kimki aşağıdaki duayı sabah okursa akşama kadar,akşam okursa sabaha kadar ölüm hariç her şeyden korunur.

Allah (c.c) kötülüklerden korur.Bismillahi ve billahi ve minellahi ve illahi ve alellahi ve fi sebilillah

Allahümme ileyke eslemtü nefsi ve ve aleyke veccehtü vechi ve ileyke fevvadtü emri fahfazni bi hıfzil-imani min beyni yedeyye ve min fevki ve min tahti vedfa anni bi havlike ve kuvvetike fe innehü la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim

[Digg] [diigo] [Facebook] [Google] [Twitter]