MUHABBET DUALARI

Gerçek bir sohbet için uygulama

Gerçek bir sevgi ve gerçek bir muhabbet yaşamak için etkili bir duadır. Allah’ın izniyle duanız kabul ve istekleriniz en yakın zamanda kabul olur.

Sizler muhtemelen sevdiğinizden ayrıldınız, tıpkı benim gibi. Bende sizler gibi baktım buraya. Aradım aradım okudum hatta bir iki dua diye denilen şeyleri. Sonra da olmadığını da gördüm. Ayetel Kürsi, Nas, Felak okursanız olmaz ki zaten, çünkü bunlar Allah tan istenerek rahmani modda bir çalışma gibi gösterilir. Ancak aslında olan şey üç harflilerin kullanılması ile yapılan büyüdür. Derler ki ; melekler kullanılıyor dua ile. Allah yönlendirebilir melekleri sadece ; ve o zaman dua Allah a edilir. Duaların olduğu yerde bellidir Kuran-ı Kerim. 

Kuran surelerden ve surelerin de ayetlerinden oluşur. Ama bunlara 3 kere oku, 5 kere oku, 7 kere oku gibi matematiksel değerler sunmak tamamen hurafe değil midir ? Gönülden şevkle birer kere okunan dua daha makbul değil midir ? Bazı insanlar bu sayılara çok fazla takmış durumda. Hatta sayı sayarken duayı bile düşünemiyor konsantre olamıyor. Bakın devamlı dua edersin ama kaç olduğunu saymazsın, belki de o duayı 100 kere söylemiş olursun. Ama onun sevabı ayrıdır. Fakat şöyle düşün ben bunu 11 kez okursam bu olur diye okursan sen kimi kandırıyorsun ? Rahman kanmaz ki böyle bir düşünceye…Özellikle de Allah isimleri sayı ile ve amaç için zikredilmemelidir. Kalbinden geçirirsin zaten o bir niyettir ama 1 kez söylersin ya da 500 kez bu sana kalmıştır. 

Uzun lafın kısası. Ben bu formülü deniyorum. Başarılı oldum mu ?, sevdiğim kız dönmedi fakat ruhum rahat. Döner mi, ben bilemem ? Allah bilir. Çünkü ben sınanıyorum. Nefsime müdafa olmakla, günah işleyip işlememekle sınanıyor ve özgür irademle hareket ediyorum.
Gönlümden Geçerek Hazırladığım, Hiçbir Gizliliği Olmayan Bana Ait Olan Allah A Dua Etme Biçimim : 

1- Öncelikle Güzelce Namaz Abdesti Alıyoruz.
2- İki Rekat Sadece Allah Rızası İçin Namaz Kılıyoruz. Namaza Başlamadan Önce Tevbe Ediyorum Estafirullah, Estafirullah,Estafirullah Diyerek( Namaza “Niyet Ettim Allah Rızası İçin Hacet Namazımı Kılmaya Diye Başlayarak” 1.Rekatta Kevser, 2. Rekatta İhlas Suresi Okuyorum. Son Oturuşta İse Seccadede “Etteyyatü, Allahümme Salli Ve Barik Dualarını Okuyorum.Sonra Selam Verip Namazımı Bitiriyorum.)

3-Seccadede Oturur Pozisyonda ( S.A.V ) Diye İçimden Yettiği Kadar Sayılara Bağlı Kalmadan Salavat Getiriyorum. Şükrediyorum Şu An Yaşadığım İçin, Şükrediyorum Bu Nimetleri Gördüğüm İçin, Şükrediyorum Benden Daha Muhtaç İnsanlar Ne Haldeyken Ben Halime Şükrediyorum.

4- Ellerimi Açıyorum. Başlıyorum Duama : 

“Ya Rabbim Her Şeyi Gören, Her Şeyi Duyan Ve Bilen Sensin. Senin Eşin Ve Benzerin Yoktur, Sen En Yüce Olansın. Rahman Ve Rahim Olan Allahım Sana Sığınırım, Senden İsterim Yalnızca Senden Dileyebilirim. Bilirim Ki Sen Bir Şeye Ol Dersen O Olur. Ya Rabbim Benim Şu ……… ( Bu Kısma Hacetinizi Söylersiniz) Konuda Bir Dileğim Var, Hayırlısıyla Olmasını Dilerim, Lütfen Dualarımı Kabul Eyle Ya Rabbim” Sonra Da Amin Der. Elimizi Yüzümüze Süreriz.

5- Ardından Da Ellerimizi Tekrar Açar. İçimizden Hangi Dua Geliyorsa. Mesela Fatiha Suresi, Nas, Felak, Ayetel Kürsi, Kevser, İhlas. Sayı Gözetmeden Kalpten İnanarak, Gülümseyerek Belki De Ağlayarak, Rabbimize İnanarak Dua Ederiz Ve Tekrardan Ellerimizi Yüzümüze Sürerek Amin Deriz. 

6- Ardından Peygamber Efendimize İstediğimiz Salavatlardan Sayı Gözetmeden 1 De Olabilir 100 De Olabilir. Dilediğimiz Kadar Salavat Getiririz. 

7- Daha Sonra Da Yasin Suresini Alırız. İstersek Arapça Ama Ben Türkçe Okuyorum Daha Şevkle Anlayarak Okuduğum İçin. Okuduğumuz Bu Yasini Şerifi De Peygamber Efendimiz,Tüm Peygamberler Ve Tüm Ölmüşlerin Ruhlarına Göndeririz. Ve Ben Bir De Fatiha Okuyorum Sonra İçimden Gelerek. Ve Dileklerimin Kabulunu Temenni Ediyorum Ama Herşeyin Hayırlısıyla Olmasını, Hayırlıyı İse Sadece Yüce Rabbin Bildiğine İnanarak.


not :bunlar dışında ek olarak ben dileklerim için çok sevdiğim bir dua olduğu için Yunus ( A.S ) ‘ın duasını okuyorum ben bazen içimden. ” La ilahe illa ente Subhaneke inni küntü minezzalimin (Enbiya suresi 81.Ayet ) 

not 2 : gün içinde üzerimde nazar kalmışsa da Kalem suresi (51.Ayeti Okuyorum )

evet size 7 adımlık bir formül verdim. uygulamak için zaman olarak gece geç saatlerde kılınan namazlar daha bir sevap olduğu için ister gece, ister gündüz yaparsınız. Önemli olan temiz ve güzel niyetlerdir. ben sonuç aldım mı ? henüz almadım ama alana kadar da bu yürekten gelen formülümü denemeye devam edeceğim. müslümanlıkta ümitsizlik ve pes etmek yoktur ama doğru yol kalpten iman ve Kuran dır. Adı sanı bilinmeyen Kuran da olmayan, resime, şekere, suya üflenen,boyuna takılan vb…hurafelerden kurtulun öncelikle…saygılarımla

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Arkadaşlar ben daha öncedbn birkaç hocaya vefk yaptırmıştım olmamıştı yada yapamadılar emin değilm herneyse burak hocamla görüştk anlattım skıntımı bana celb diye bişi yaptı bekleme süreside uzunmuş biraz ama sabrednce olcak inancm geldi bu celb hocamında anlattığı gibi çok etkili oldu 26 ncı gündeyiz şuanda maşallah nazar değmesinde herşey arzu ettiğim gibi hocama burdn saygı ve sevgilermi gönderiyorum allah razı olsun vesile olduğu içn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı